עצור

עצור

ההצגה ״עצור״ מיועדת לבני נוער לפני ואחרי קבלת רישיון נהיגה, מתוך תקווה ואמונה שהחשיפה לנושא באופן חוויתי תיגע לליבם ותעורר שיקול דעתם לנהיגה בטוחה.

אסף בן 17 וחצי, נוהג למסיבה ביחד עם חברו גיל . אליהם מצטרפת עמית, בחורה שזה עתה הכירו. בעודם נוסעים ברכב שתויים, גיל מפציר באסף לשתות אלכוהול עוד ועוד, אסף נוהג תחת לחץ חברתי כבד, לשתות, ולהתפרע בכביש, עד לרגע התאונה הבלתי נמנעת. עמית נהרגת במקום. אסף נפגע פיזית ונפשית ומועבר לשיקום. גיל ניפגע נפשית.
בבית החולים השיקומי הוא פוגש את ליבי, נערה שהייתה מעורבת בתאונה אחרת של אופניים חשמליים ובין השניים נוצרת קרבה ואחוות גורל.
מה יעלה בגורלו של אסף? איך הטראומה תשפיע על חייהם של כל המעורבים בתאונה? מה המחיר שמשלם אסף שנהג תחת השפעת אלכוהול וגרם למותה של עמית ? האים יוכל להתגייס לצבא? האם ניתן
בכלל להשתקם מאירוע כה נורא? האם החברות של אסף וגיל תשרוד את הטראומה? החלום ושברו, מהו המחיר שכל דמות שילמה שריסק את חלומה?
ההצגה חושפת את המחיר הכבד, פיזית ונפשית, שעומד מאחורי החלטות פזיזות ושגויות בעת הנהיגה,בעיקר בקרב נהגים צעירים, והיא עושה זאת באופן חוויתי שמקל על הקהל להפנים את המסר.

תיאטרון דימונה מקפיד מאד על בחירת החומרים ועל פיצוחם האמנותי ברמה הגבוהה ביותר, אנו מאמינים שאומנות יכולה להוות כלי חינוכי רב השפעה.
רק לנו, כבני אדם, יש את היכולת לשנות מציאות. הכוח והאחריות בידיים שלנו.

Copyright © 2020 | Powered by Studio BenHaim

Scroll to Top