הבנת הנקרא, ההבעה שבעל פה והקשר לתיאטרון

תיאטרון דימונה כללי 1 תגובה

"איך היה היום בגן?" "מה למדת בבית הספר?" "לאיזה חוג לרשום אותך בשנה הבאה?" "תוכלי לספר לסבא ולסבתא על פרויקט 'ילדים מלמדים ילדים' שהשתתפת בו?" "תענה בבקשה לטלפון ותיקח הודעה" "על מה הסרט שצפיתם בו היום בכיתה?"
זה כאן, כל הזמן, התקשורת ביננו מתרחשת בכל רגע נתון. אנחנו משקיעים מאמצים רבים להיות כל הזמן בקשר עם כל העולם. להתעדכן, לשאול, לענות, להגיב, להביע דעה ולספר מה קרה לנו, להעלות תמונה כדי שנוכל לשתף את העוקבים באינסטגרם, החברים בפייסבוק וכמובן כל הקבוצות בואטסאפ.

התקשורת בעולם המודרני – טוב או טוב מאוד?

כמו תורה שבעל פה, גם התקשורת עם הזמן עברה שינויים ואופייה משתנה ומתקצר מדי דור. מה זה אומר לגבי איכות התקשורת? מה זה אומר לגבי ההבנה שלנו את הפרטים? איך אנחנו יודעים שהצד השני, בן הזוג או הילד או כל מי שמתקשר איתנו, יודע בדיוק למה התכוונו? אפשר לכתוב הרבה על מה היה פעם ולהתרפק שוב על הזיכרונות שנעים להיזכר בהם, ואפשר גם לכתוב על כך שמה שיש לנו היום כל כך עוזר לייעל את העבודה, לשמור על קשר בלי מאמץ, להגיע לאלפי אנשים בלחיצת כפתור – איזה כיף שכל זה כאן ואנחנו חלק מהעולם המודרני.

איזון, איזון ושוב איזון

איזון! מושג שקיבל מקום של כבוד בשנים האחרונות בתחומים רבים: ספורט, מזון, בית-משפחה-עבודה ו… התקשורת. יש חשיבות גדולה לשיחה פנים מול פנים – הצבעים, ההבעות, צלילי הקול, המבט בעיניים, הנגיעה. הקריאה בספר מודפס מעניקה את היכולת לחוש בדפים, להתבונן בגודל הכתב ובצורתו, להפעיל את הדמיון ולתת לעיניים להיות המנווטים שלנו. מומחים ממליצים על שיחות מרובות משתתפים כמו ארוחת ערב משותפת בה אירועי היום מדוברים וכולם שומעים ומגיבים, שואלים ומתעניינים בתורם. לא פעם חשבנו על דבר מה וכשאמרנו את המחשבה בקול רם לפתע הבנו שחסר משהו, המח שלנו השלים את החלקים החסרים ועצם ההשמעה באזננו את הדבר איפשר לנו לעשות "תיקון אוטומטי" והנה קיבלנו רעיון שלם אותו נעביר הלאה.

לפתח יכולות בלי לשים לב…

כשאנחנו קוראים סיפור לילד שלנו, מדברים על מה שקראנו ושואלים שאלות – אנחנו נהנים ובלי לשים לב מפתחים יכולות מדהימות של הקשבה, הבנה, עיבוד מידע, סקרנות ועוד. כשאנחנו צופים יחד בסרט – אנחנו חולקים את אותו המידע אך ההבנה והמסר שעוברים מהצפייה שונים, מה שיוצר עניין ושיחה מרתקת. כשילדנו הולכים לחוגים כגון מבוכים ודרקונים, יצירה, תיאטרון, התעמלות קרקע, כדורגל, שחמט ועוד– הם לומדים להביע את עצמם בעל פה, לחלוק את תשומת הלב עם חברים אחרים, להבין הוראות וליישמם, לשאול שאלות ולהשלים את הידע החסר, בעצם הם מתקשרים. בלי מסך, אין צורך ב WI-FI , פשוט משחקים.

בכל התחומים הבסיס הוא משחק. באמנות התיאטרון, הן בצפייה והן בעשייה, השילוב של הבנת הנקרא וההבעה בעל פה חשוב ביותר. ככל שאנו נחשפים יותר לצפייה באמנות חיה יש לנו יותר הזדמנויות "לתרגל" את היכולות הללו.
אנחנו, בתיאטרון דימונה, מזמינים אתכם לחוויה משמעותית עם ילדכם. החוויה כוללת מבט, נגיעה, עשייה, הפתעה וכיף גדול, כל אלה תורמים באופן מוחלט ליכולת שלנו לקלוט ידע חדש ולהסתקרן אחרי עולמות שרק בתיאטרון יש לנו ההזדמנות לבקר בהם.

ההצגה "הנסיך הקטן" היא דוגמא טובה ואנחנו עובדים קשה בכדי שהצפייה בהצגות שלנו תיהיה משמעותית עבורכם ובלי שתשימו לב תהנו מההקשבה, ההבנה עיבוד המידע ותסתקרנו ממש כמו ילדכם היושב לצידכם. ההצגה תעלה בחודש ספטמבר 2016. מהרו להזמין כרטיסים כבר היום, מספר המקומות באולם מוגבל ל 100 צופים בלבד וכך אנו מצליחים להגיע לכל אחד ואחת מכם שיושבים בקהל – לראות את המבט, לשמוע את הצחוק, לחוש במתח וליהנות מתיאטרון אמיתי.

למכותבים שלנו זכות ראשונים לרכישת כרטיסים במסגרת ימי תרבות!
בתאריכים 15,19,20/9 כרטיס להצגה יעלה 20 ש"ח בלבד. הזמינו עכשיו.
להזמנת כרטיסים לנסיך הקטן בימי תרבות לחצו כאן

למועדים אחרים אנחנו דאגנו להטבות עבורכם:
קוד הטבה ל 5 כרטיסים בעלות 225 ש"ח סה"כ – 545
קוד הטבה ל 2 כרטיסים בעלות 100 ש"ח סה"כ – 250
להזמנת כרטיסים לחצו כאן

ואם כבר מדברים על תקשורת, הירשמו לרשימת התפוצה שלנו וקבלו את הניוזלטר שלנו אחת לחודש, עם עוד כתבות כמו זאת ועוד הרבה הפתעות ומבצעים למנויי הניוזלטר בלבד!

[x_subscribe form="3324"]
על המחבר

תיאטרון דימונה

One Comment on “הבנת הנקרא, ההבעה שבעל פה והקשר לתיאטרון”

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.