איך נבחר הצגה איכותית לצפייה עבור ילדנו?

תיאטרון דימונה כללי 0 תגובות

הילדים שלנו גדלים ואנחנו רוצים להיות ההורים הכי טובים – לחשוף אותם למופעים, הצגות, סדנאות ומה לא . בדרך כלל אנחנו נלך לאן שכל החברים הולכים, שני הצדדים מרוויחים חברה טובה: הילדים בפעילות ואנחנו בפטפוט בצד. מעגל הצריכה שלנו לתרבות עבור ילדנו עובר פחות סינון מאשר זה שאנחנו בוחרים לעצמנו, והסיבה לכך פשוטה – באופן טבעי יש לנו את הצורך לספק להם הנאה גדולה ולכן אנחנו נלך על מופעים גדולים וססגוניים.
האם יש איזון במגוון שאנחנו מציעים לילדנו?
לקחנו אותם למופע גדול בחנוכה, שהתקיים באצטדיון ספורט ענק. בפורים הלכנו לעדלאידעות וראינו תיאטרון רחוב בכל רחבי הארץ. בפסח מתקיים פסטיבל גדול מאוד בחיפה ובו מגוון רחב של הצגות לילדים, הפעם באולם תיאטרון כמו של הגדולים. ביום העצמאות ראשי הערים מביאים את המיטב של כוכבי הילדים להופיע על במה גדולה מול צופים קטנים ושבויים בקסמם. יש איזון?

מתי בעצם אנחנו, ההורים, לוקחים את ילדנו לצפייה משותפת ומשתפת?

נדמה שזה כבר כמעט ולא קורה. ראשית כי תעשיית המופעים לילדים כבר הבינה מה אנחנו "רוצים" ומגישה לנו את זה מדי שנה כל השנה – הפרסום המאסיבי עובד מצוין. כמו כן בדרך כלל העלות למופעים קטנים גבוהה כמו למופעים הגדולים בהם משתתפים שלל מפורסמים ואנחנו נאלצים לוותר על הבילוי המשפחתי האינטימי יותר שקורה בתיאטרון. ולבסוף אנחנו כהורים נכנעים ופועלים על בסיס רצון הילד ופחות לפי מה שאנחנו באמת מאמינים ורוצים שהילד ייקח מהבילוי הזה עמו בלב!

מה קורה בתיאטרון דימונה שמשנה את התמונה?

בימים אלה אנסמבל תיאטרון דימונה, בניצוחו של אורי וידיסלבסקי, עובד על הצגה המבוססת על קלאסיקה נצחית "הנסיך הקטן". האולם של התיאטרון מכיל כ 100 מקומות ישיבה בלבד, אשר מעניק חווית צפייה מהנה ושקטה. זאת ועוד העובדה כי כל חלל התיאטרון מחופש ברוח ההצגה מאפשרת לילד שלנו לחוות את העולם כאילו הוא חלק ממנו ולא צופה מן הצד. כמובן שהמוסיקה מקורית, תפאורה ותלבושות בעיצוב ייחודי, וידאו ארט מלווה את כל תהליך ההצגה, טקסט נגיש הפונה לילד ולהורה כמביני עניין ואינו מתיילד. והמחיר? המחיר המלא לכרטיס הוא 60 ₪ בלבד, למשפחה כרטיס אחד יעלה 45 ₪, ובסה"כ משפחה ממוצעת עם 3 ילדים תשלם 225 ₪ בסה"כ.
אנחנו מביאים את הצפייה המשותפת לאולם התיאטרון. הצפייה במופע חי בריאה יותר וגורמת לתגובה פעלתנית הן שכלית והן פיזית בנוסף לקשר עין בין השחקן לצופה המעניק תחושה ש"אני משחק איתך". איך עושים את זה? בזכות הבחירה בסיפור קלאסי ישנה האפשרות להכנה מוקדמת על ידי הקראת הספר לילד לפני השינה ולקיים שיח על הנושאים המעניינים אותו. באופן טבעי יווצר הקשר הרעיוני והנה יש עניין! התוצאה היא סקרנות לאופן הביצוע ומהלך העלילה, שהרי הסוף ידוע. כמו כן הגעה מוקדמת לתיאטרון אפילו ב 15 דק לפני תחילת ההצגה תכניס את הצופים הקטנים והגדולים באופן שליו לחוויה התיאטרונית. הליכה במבנה התיאטרון והכרות עם חללים נוספים בו, כמו גלריה לאמנות בתיאטרון דימונה, יהוו נדבך נוסף לבילוי המשפחתי המתוכנן.
בעולם שלנו בו הכל בנוסחאות קצרות ומנצחות ואם אפשר אפילו גלולת קסם, התיאטרון, בדומה לזה שהיה לפני 20, 40 ואפילו 150 שנים, עדיין יודע להעניק חוויה פשוטה הפונה ללב. כזו שמפעילה רגשות עמוקים המתעוררים בזכות דימויים ויזואליים בליווי מוסיקה המשלבת כלים רבים שיוצרים הרמוניה מושלמת.

בחודש ספטמבר 2016 עולה בתיאטרון דימונה ההצגה "הנסיך הקטן", אנחנו עובדים קשה בכדי לשמור על התמימות והחלומות שיוצרים את הקסם ובד בבד יוצקים רבדים עמוקים בכל מונולוג ושיח, וזו הסיבה בזכותה הסיפור הקלאסי יהיה בתוקף גם עבור הילדים של הילדים שלנו.

למכותבים שלנו זכות ראשונים לרכישת כרטיסים במסגרת ימי תרבות!
בתאריכים 15,19,20/9 כרטיס להצגה יעלה 20 ש"ח בלבד. הזמינו עכשיו.
להזמנת כרטיסים לנסיך הקטן בימי תרבות לחצו כאן

למועדים אחרים אנחנו דאגנו להטבות עבורכם:
קוד הטבה ל 5 כרטיסים בעלות 225 ש"ח סה"כ – 545
קוד הטבה ל 2 כרטיסים בעלות 100 ש"ח סה"כ – 250
להזמנת כרטיסים לחצו כאן

הירשמו לרשימת התפוצה שלנו וקבלו את הניוזלטר שלנו אחת לחודש, עם עוד כתבות כמו זאת ועוד הרבה הפתעות ומבצעים למנויי הניוזלטר בלבד!

[x_subscribe form="3324"]
על המחבר

תיאטרון דימונה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.